23 04 2012

Hunger Games'i Yakından Tnıyalım...

Hunger Games'i Yakından Tnıyalım... |  görsel 1

Gençlerin kalbine taht kuran ve alacakaranlığı geçen Açlık Oyunlarını Yakından Tanıyoruz!Stephanie Meyer'Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettimHikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı bitirdiğimde bile yatakta bu kitabi düşünmeye deveam ettim Açlık oyunları kesinlikle büyüleyici.'Açlık Oyunları bir Üçlemeden oluşuyor;Açlık Oyunları Ateşi Yakalamak ve Alaycı Kuş.Açıkçası okurken sonraki sayfada ne olacak diye çok merak ediyordum.Şimdi serinin son kitabındayım.Bu gün aldık.Ateşi yakalamayı Cuma Günü almıştık ve Pazar sabahı bitmişti.Hiç durmadan okumuştum.Açlık Oyunları serisinin şöyle kötü yanı var onu izleyip okuduktan sonra üstünden en az bir hafta geçmesi gerekiyor çünkü her onları düşünüyorsunuz ve derslere konsantre olamıyorsunuz!Bende 1 hafta boyunca heryere filmden cümleler ve filmin baş karakterlerinin isimlerini yazdım!Şimdi Karkterleri Tanıyalım

  • Katniss Everdeen:16 yaşında, siyah saçlı, gri gözlüdür. Babası madencidir ve babası ölünce ailesini ayakta tutmak için avlanmak, parası olmadığı için değiş tokuş yapmak durumundadır. Babası ölünce hayattan kopmuştur. 12 yaşından beri annesine ve kardeşine o bakmaktadır. Daha sonra Açlık Oyunları'na kız kardeşi Primrose seçilince, onun yerine Açlık Oyunları'na katılır. Ok atmakta çok ustadır ve bitkileri tanır. Gale'e karşı tuhaf duyguları vardır ama bir türlü çözemez. Peeta ile tanışınca zamanla ona aşık olmaya başlar ve işler karışır.
  • Peeta Mellark:16 yaşında, sarı saçlı, mavi gözlüdür. Babası fırıncıdır. Hayatı boyunca hiç avlanmamıştır. Fırıncıda çalışırken sürekli ağır un çuvallarını kaldırdığı için güçlü kollara, pastaları süslediği için de iyi bir kamuflaj yeteneğine sahiptir. İki tane ağabeyi vardır. Açlık Oyunları'na seçilince, kimse onun yerine geçmeye gönüllü olmamıştır. Katniss'e aşıktır. Aşkını ilk defa Capitol'de açıklar. Katniss'i korumak için kendi hayatını feda etmeye hazırdır.
  • Gale Hawthorne:Gale, aynı Katniss gibi, siyah saçlara ve gözlere sahiptir. 18 yaşındadır. Avcılıkta, ok atmada, iz kaybettirmede en iyisidir. Babası Katniss'in babasıyla beraber maden kazasında ölünce, 2 erkek, 1 kız kardeşine ve annesine bakmak için avlanmak ve değiş tokuş yapmak zorundadır. Zaman içinde Katniss'le iyi anlaşmaya başlarlar ve dost olurlar. Evlerine beraber yiyecek götürürler. Gale çok yakışıklıdır ve okuldaki tüm kızlar onun peşinden koşmaktadır. Ancak o, Katniss'e aşıktır. Katniss ise duygularından emin değildir.
  • Primrose (Prim) Everdeen:Katniss'in kızkardeşidir. 12 yaşındadır. Sarı saçlara,mavi gözlere sahiptir. Çok merhametli ve alçakgönüllüdür, bu yüzden avlanamaz. Avlanamadığı için ablasına yardım edemez ama annesi eczacıdır ve o da annesinden bitkiler hakkında bilgiler öğrenip, tedavilerde annesine yardımcı olur. Lady isimli bir keçisi,ve düğün çiçeği adında bir kedisi vardır.
  • Mr. Everdeen:Madencidir ve bir maden kazasında ölmüştür. Ok yapmakta ve bitkileri tanımakta çok başarılıdır ve bunların hepsini Katniss'e öğretmiştir. Ayrıca alaycı kuşları çok iyi öttürebilir.
  • Mrs. Everdeen:Sarı saçlara, mavi gözlere sahiptir. Eczacıdır. Eşi öldükten sonra dünyayla ilişkilerini koparıp bir süre duvarı seyrederek yaşamıştır. Kendisini ve kızkardeşini böyle ölüme gönderdiği için Katniss onu asla affetmeyecektir. Bulundukları bölgede kimsenin parası doktorlara yetmediği için genelde hastaları Prim'le beraber o tedavi eder.
  • Haymitch Abernathy:12. Mıntıka'dan Açlık Oyunları'nı kazanan 2 kişiden hayatta kalan tek kişidir ve bu yüzden 12. Mıntıka'dan Açlık Oyunları'na katılan herkese koçluk yapmaktadır. Şarap içmeyi çok sever ve genellikle sarhoştur ama daha sonra kendini toparlar ve Katniss ile Peeta'ya yardım eder.
  • Cinna: Katniss'in stilistidir. Açlık Oyunları'nın tüm kutlamalarında, açılışlarında Katniss'i hazırlar. Katniss onu çok sevmektedir ve kendisine yakın hissetmektedir.

0
0
0
Yorum Yaz